AB4887B1059
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
VIGOR # :
Description
4887 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Catalog
RF Filters
DataSheet
AB4887B1059 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:4.887GHz Center
Bandwidth:225MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:1dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:4.670" L x 3.550" W (118.62mm x 90.17mm)
Height (Max):0.710" (18.03mm)