AB4925B1241
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
VIGOR # :
Description
4925 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Catalog
RF Filters
DataSheet
AB4925B1241 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:4.925GHz Center
Bandwidth:80MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:1dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:4.220" L x 1.980" W (107.19mm x 50.29mm)
Height (Max):0.870" (22.10mm)