AE1050B10544
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
VIGOR # :
Description
1050 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Catalog
RF Filters
DataSheet
AE1050B10544 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:1.05GHz Center
Bandwidth:500MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:1dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:5.250" L x 3.500" W (133.35mm x 88.90mm)
Height (Max):1.250" (31.75mm)