AB2441B512
Description
2441 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
DataSheet
AB2441B512 PDF
Part Status:Active
Frequency:2.441GHz Center
Bandwidth:66MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:2dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:4.000" L x 2.500" W (101.60mm x 63.50mm)
Height (Max):1.100" (27.94mm)