AB5800B527
Description
5800 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
DataSheet
AB5800B527 PDF
Part Status:Active
Frequency:5.8GHz Center
Bandwidth:40MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:1.5dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:2.000" L x 2.000" W (50.80mm x 50.80mm)
Height (Max):0.900" (22.86mm)