AE13120B11046
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
VIGOR # :
Description
13120 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Catalog
RF Filters
DataSheet
AE13120B11046 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:13.12GHz Center
Bandwidth:2.02GHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:1dB
Insertion Loss:2dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:1.720" L x 0.500" W (43.69mm x 12.70mm)
Height (Max):0.390" (9.91mm)