CHPFL-0010-BNC
Manufacturer
Crystek Corporation
VIGOR # :
Description
RF FILTER HIGH PASS 10MHZ INLINE
Catalog
RF Filters
DataSheet
CHPFL-0010-BNC PDF
Type Description
Series:CHPFL
Package:Bulk
Part Status:Active
Frequency:10MHz Center
Bandwidth:-
Filter Type:High Pass
Ripple:-
Insertion Loss:-
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Package / Case:Inline, BNC Connection, F and M
Size / Dimension:0.550" Dia x 2.590" L (13.97mm x 65.79mm)