BP0CA0770A7TR
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
RF FILTER BANDPASS 770MHZ 23ULGA
Catalog
RF Filters
DataSheet
BP0CA0770A7TR PDF
Type Description
Series:BP
Package:Tape & Reel (TR)Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Frequency:770MHz
Bandwidth:350MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:1.28dB
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:23-ULGA
Size / Dimension:0.340" L x 0.156" W (8.64mm x 3.98mm)
Height (Max):0.022" (0.56mm)