AB3500B510
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
VIGOR # :
Description
3500 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Catalog
RF Filters
DataSheet
AB3500B510 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:3.5GHz Center
Bandwidth:200MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:1dB
Insertion Loss:2dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:2.205" L x 2.205" W (56.00mm x 56.00mm)
Height (Max):1.181" (30.00mm)