AE2450NS2197
Description
2450 MHZ BAND STOP/NOTCH FILTER
Catalog
RF Filters
DataSheet
AE2450NS2197 PDF
Part Status:Active
Frequency:2.45GHz Center
Bandwidth:100MHz
Filter Type:-
Ripple:-
Insertion Loss:3dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:4.882" L x 1.417" W (124.00mm x 36.00mm)
Height (Max):0.866" (22.00mm)