AB10700B1324
Description
10700 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
DataSheet
AB10700B1324 PDF
Part Status:Active
Frequency:10.7GHz Center
Bandwidth:2.6GHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:1.5dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:3.030" L x 0.590" W (76.96mm x 14.99mm)
Height (Max):0.350" (8.89mm)