B112MB1S
Manufacturer
Knowles DLI
VIGOR # :
Description
BANDPASS
Catalog
RF Filters
DataSheet
B112MB1S PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Frequency:11.2GHz
Bandwidth:1GHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:2.75dB
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm)
Height (Max):0.103" (2.62mm)