AE3930B11470
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
VIGOR # :
Description
3930 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Catalog
RF Filters
DataSheet
AE3930B11470 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:3.93GHz Center
Bandwidth:15MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:3.5dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:2.640" L x 1.650" W (67.06mm x 41.91mm)
Height (Max):0.990" (25.15mm)