AE125B9105
Description
125 MHZ LC BANDPASS FILTER
DataSheet
AE125B9105 PDF
Part Status:Active
Frequency:125MHz Center
Bandwidth:10MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:4dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:2.500" L x 0.750" W (63.50mm x 19.05mm)
Height (Max):0.500" (12.70mm)