AE1732B11033
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
VIGOR # :
Description
1732 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Catalog
RF Filters
DataSheet
AE1732B11033 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:1.732GHz Center
Bandwidth:45MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:0.1dB
Insertion Loss:1dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:4.125" L x 1.500" W (104.78mm x 38.10mm)
Height (Max):1.000" (25.40mm)