MS378-20S
Manufacturer
Masach
VIGOR # :
Description
37.8 X 15.1 X 3.7MM EMI/RF SHIEL
Catalog
RF Shields
DataSheet
MS378-20S PDF
Type Description
Series:Drawn-Seamless EMI/RFI Shield
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Shield, 1-Piece
Height - Overall:0.146" (3.70mm)
Length - Overall:1.488" (37.80mm)
Width - Overall:0.594" (15.10mm)
Ventilation:Non-Vented
Mounting Type:Solder
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
WE-SHC TWO-PIECE SEAMLESS SHIELD
SMS-204C
SMS-204C
RF SHIELD 1.058" X 1.058" SMD
EMI VENT PANEL 5"X7"
CABLE GLAND 4-6.5MM M16 BRASS
MS378-20S
MS378-20S
M95080-MN6TP
M95080-MN6TP
IC EEPROM 8KBIT SPI 10MHZ 8SO