MS206-10S
Manufacturer
Masach
VIGOR # :
Description
20.6 X 17.8 X 3MM EMI/RF SHIELD
Catalog
RF Shields
DataSheet
MS206-10S PDF
Type Description
Series:Drawn-Seamless EMI/RFI Shield
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Shield, 1-Piece
Height - Overall:0.118" (3.00mm)
Length - Overall:0.811" (20.60mm)
Width - Overall:0.701" (17.80mm)