MS110-10C
Manufacturer
Masach
VIGOR # :
Description
RF SHLD COVER 0.457"X0.457" SNAP
Catalog
RF Shields
DataSheet
MS110-10C PDF
Type Description
Series:Drawn-Seamless EMI/RFI Shield
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Cover
Height - Overall:0.110" (2.80mm)
Length - Overall:0.457" (11.60mm)
Width - Overall:0.457" (11.60mm)
Ventilation:Non-Vented
Mounting Type:Snap Fit
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
10-CBSA-0.75X2.75X0.13
10-CBSA-0.75X2.75X0.13
RF SHIELD 0.75" X 2.75" SMD
54-CBSA-1.0X1.75X0.5
54-CBSA-1.0X1.75X0.5
RF SHIELD 1" X 1.75" T/H
WE-SHC TWO-PIECE SEAMLESS SHIELD
CABLE GLAND 29-33MM PG29 BRASS
MS110-10C
MS110-10C
G-404
G-404
GROMMET 0.312" PVC BLACK
UTP6AL35MBU
UTP6AL35MBU
COPPER PATCH CORD 6A