MS256-10F
Manufacturer
Masach
VIGOR # :
Description
RF SHLD FRAME 0.61"X1.008" SLDR
Catalog
RF Shields
DataSheet
MS256-10F PDF
Type Description
Series:Drawn-Seamless EMI/RFI Shield
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Frame
Height - Overall:0.091" (2.30mm)
Length - Overall:1.008" (25.60mm)
Width - Overall:0.610" (15.50mm)