ANT-900-RP-2-A
Manufacturer
Datawave Wireless
VIGOR # :
Description
RF ANT 900MHZ WHIP TILT RP-SMA
DataSheet
ANT-900-RP-2-A PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:General ISM
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):900MHz
Frequency Range:880MHz ~ 960MHz
Antenna Type:Whip, Tilt
Number of Bands:1
VSWR:1.5
Return Loss:-
Gain:2.1dBi
Power - Max:30 W
Features:-
Termination:RP-SMA Male
Ingress Protection:-
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):4.528" (115.00mm)