MGDSK10QE
DataSheet
MGDSK10QE PDF
Type Description
Series:MGDK10 (10W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):36V
Voltage - Input (Max):140V
Voltage - Output 1:12V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):800mA
Power (Watts):10 W
Voltage - Isolation:1.5 kV
Applications:ITE (Commercial)
Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 95°C
Efficiency:80%
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:8-DIP Module, 4 Leads
Size / Dimension:1.58" L x 1.03" W x 0.33" H (40.3mm x 26.3mm x 8.5mm)