
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IU (2W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 72V |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 133mA |
| Power (Watts): | 2 W |
| Voltage - Isolation: | 1 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 78% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 8-SIP Module, 5 Leads |
| Size / Dimension: | 0.86" L x 0.36" W x 0.44" H (21.9mm x 9.2mm x 11.1mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | 62368-1 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 20 |
Current price of IU4815SA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 15V 15W
DC DC CONVERTER 9V 3W
DC DC CONVERTER 3.3V
MEMS OSC XO 27.0000MHZ LVCMOS LV
DC DC CONVERTER 15V 2W
FIXED IND 270UH 143MA 11 OHM TH
RF SHIELD 3" X 5.25" SMD T/H