
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | K7812-3AR3 |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 16V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 3A |
| Power (Watts): | 36 W |
| Voltage - Isolation: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 97% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 12-SIP Module |
| Size / Dimension: | 1.27" L x 0.36" W x 0.58" H (32.2mm x 9.1mm x 14.9mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | CE |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of K7812-3AR3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 9V 747MW
DC DC CONVERTER 15V 150W
DC DC CONVERTER 24V 400W
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 49VFBGA
DC DC CONVERTER 12V 36W
CABLE ASSEMBLY
IC MCU 32BIT 544KB FLASH 96FBGA