ZP05S1200WB
Manufacturer
Zettler Magnetics
VIGOR # :
Description
AC/DC CONVERTER 12V/5W THT
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
ZP05S1200WB PDF
Type Description
Series:ZP05 (5W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 265 VAC, 100 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:12V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):420mA
Power (Watts):5 W
Applications:Household Appliances, ITE (Commercial)
Features:Universal Input
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:70%
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:4-DIP Module
Size / Dimension:1.26" L x 1.07" W x 0.76" H (32.1mm x 27.1mm x 19.3mm)
Approval Agency:CE
Standard Number:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
TMP 60124
TMP 60124
AC/DC CONVERTER 24V 60W
5ACEW_05S4
5ACEW_05S4
AC-DC MODULE
HP01S0500WI
HP01S0500WI
AC/DC CONVERTER 5V/1W THT
69-A2
69-A2
3528 CONNECTOR 300 LEDS
ZP05S1200WB
ZP05S1200WB
AC/DC CONVERTER 12V/5W THT
RM-PL0285
RM-PL0285
3D-FUEL, STANDARD PLA, NATURAL,
85014
WR RAT XL COMB 14MM