MAP130-4010
Manufacturer
Power-One (Bel Power Solutions)
VIGOR # :
Description
AC/DC CONVERTER 5V 12V -5V -12V
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
MAP130-4010 PDF
Type Description
Series:MAP130 (130W)
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Open Frame
Number of Outputs:4
Voltage - Input:90 ~ 132 VAC, 175 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:5V
Voltage - Output 2:12V
Voltage - Output 3:-5V
Voltage - Output 4:-12V
Current - Output (Max):20A, 5A, 1A, 3A
Power (Watts):130W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:2.6 kV
Efficiency:80%
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:8.50" L x 4.50" W x 2.00" H (215.9mm x 114.3mm x 50.8mm)