SMA2J43A
Description
TVS DIODE 400W 43V 69.4V UNI SMA
DataSheet
SMA2J43A PDF
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):43V
Voltage - Breakdown (Min):-
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):-
Power - Peak Pulse:200W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)