BO2516S048YN8
Manufacturer
Seltech
VIGOR # :
Description
16X25MM SPEAKER, 8 OHMS, RACETRA
Catalog
Speakers
DataSheet
BO2516S048YN8 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:General Purpose
Frequency Range:850 Hz ~ 20.0 kHz
Frequency - Self Resonant:850Hz
Impedance:0.189" (4.80mm)