CCD-108B471KK02
Description
CAP CER 470PF 250V Y5P RADIAL
DataSheet
CCD-108B471KK02 PDF
Part Status:Active
Capacitance:470 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:250VAC
Temperature Coefficient:Y5P
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.453" (11.50mm)