MND-06CZI3R3M-XB-RU
Manufacturer
Mag Layers
VIGOR # :
Description
FIXED IND 3.3UH 8A 20.81 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
MND-06CZI3R3M-XB-RU PDF
Type Description
Series:XB
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Molded
Material - Core:-
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):8 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):20.81mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.258" L x 0.250" W (6.56mm x 6.36mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)