BF20185-25B
Description
CCFL WH LAMP 1050V 5MA 2X185MM
DataSheet
BF20185-25B PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Type:CCFL, Tri-Phosphor RGB White Lamp
Voltage:1050V (Start), 420V (Operating)
Current:5 mA
Output:35000 cd/m2
Size / Dimension:2.0mm x 185mm
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
BF26409-31B
BF26409-31B
CCFL WH LAMP 1540V 5MA 2.6X409MM
LED BAR FOR 6.2" KORTEK (5VOLT)
CCFL WH LAMP 1125V 5MA 2X137MM
BF20185-25B
BF20185-25B
CCFL WH LAMP 1050V 5MA 2X185MM