T0603FF0200TM
Manufacturer
AEM
VIGOR # :
Description
TF-FUSE THIN FILM SURFACE MOUNT
Catalog
Fuses
DataSheet
T0603FF0200TM PDF
Type Description
Series:TF-FUSE® T0603FF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Mounting Type:Surface Mount
Fuse Type:Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating (Amps):200 mA
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:65 V
Response Time:Fast Blow
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Breaking Capacity @ Rated Voltage:13A
Melting I²t:0.0014
Approval Agency:UL
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Color:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W x 0.012" H (1.60mm x 0.81mm x 0.30mm)