T0603FF0375TM
DataSheet
T0603FF0375TM PDF
Current Rating (Amps):375 mA
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:65 V
Response Time:Fast Blow
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Breaking Capacity @ Rated Voltage:13A
Melting I²t:0.004
Approval Agency:UL
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Color:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W x 0.012" H (1.60mm x 0.81mm x 0.30mm)