JG25-1.5-45
Manufacturer
Jensen Global Inc.
VIGOR # :
Description
25G 1.5" IT SERIES TIP ID .012"
Catalog
Dispensing Equipment - Tips, Nozzles
DataSheet
JG25-1.5-45 PDF
Type Description
Series:IT
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Dispenser Needle, Tip
Tip Type:Angled 45°
Gauge:25
Outer Diameter:0.020" (0.51mm)
Inner Diameter:0.012" (0.31mm)