2013-64G00S/033/127
Manufacturer
Oupiin
VIGOR # :
Description
BOX HEADER, ELEVATED, STRAIGHT,
Catalog
Rectangular Connectors - Board Spacers, Stackers (Board to Board)
DataSheet
2013-64G00S/033/127 PDF
Type Description
Series:2013
Package:Bulk
Part Status:Active
Number of Positions:64
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:2
Row Spacing:0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:-
Length - Post (Mating):-
Length - Stack Height:-
Length - Tail:0.130" (3.300mm)