K7802T-500R3-TR
Manufacturer
Mornsun
VIGOR # :
Description
DC DC CONVERTER 2.5V 1.25W
Catalog
DC DC Converters
DataSheet
K7802T-500R3-TR PDF
Type Description
Series:K7802T-500R3
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Non-Isolated PoL Module
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):4.75V
Voltage - Input (Max):32V
Voltage - Output 1:2.5V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):500mA
Power (Watts):1.25 W
Voltage - Isolation:-
Applications:ITE (Commercial)
Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:81%
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:10-SMD Module, 8 Leads
Size / Dimension:0.60" L x 0.33" W x 0.32" H (15.2mm x 8.5mm x 8.3mm)