CIR4R7MCT
Manufacturer
Standex Electronics
VIGOR # :
Description
FIXED IND 4.7MH 500MA
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CIR4R7MCT PDF
Type Description
Series:CI
Package:-
Part Status:Active
Type:Toroidal
Material - Core:-
Inductance:4.7 mH
Tolerance:-
Current Rating (Amps):500 mA