VYBG1105W-TR
Manufacturer
Stanley Electric
VIGOR # :
Description
LED GREEN CLEAR SURFACE MOUNT
Catalog
LED Indication - Discrete
DataSheet
VYBG1105W-TR PDF
Type Description
Series:1105W
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:Green
Configuration:Standard
Lens Color:Colorless
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:150mcd
Lens Style:Round with Domed Top
Lens Size:1.60mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.1V
Current - Test:20mA