J7MC-3R-16
Manufacturer
Omron Automation & Safety Services
VIGOR # :
Description
CIR BRKR MAGN 16A 690VAC ROTARY
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
J7MC-3R-16 PDF
Type Description
Series:J7MC
Package:Box
Part Status:Active
Mounting Type:DIN Rail
Breaker Type:Magnetic
Current Rating (Amps):16A
Voltage Rating - AC:690 V