UTS150N-FTU-80A-3P-LL-UL
Manufacturer
American Electrical, Inc.
VIGOR # :
Description
CIR BRKR THERM 80A 600VAC/600VDC
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
UTS150N-FTU-80A-3P-LL-UL PDF
Type Description
Series:UTS150N
Package:Box
Part Status:Active
Mounting Type:Panel Mount
Breaker Type:Thermal Magnetic
Current Rating (Amps):80A
Voltage Rating - AC:600 V
Voltage Rating - DC:600 V