MRCBM-2PX-25A
Description
MAXI FUSE FOOTPR.-TYPE III, 25A
DataSheet
MRCBM-2PX-25A PDF
Type Description
Series:MRCBM-2PX
Breaker Type:-
Current Rating (Amps):25A
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:28 V
Illumination Voltage (Nominal):-
Approval Agency:SAEJ553, UL
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
1180-01-1A
1180-01-1A
CIR BRKR THRM 1A 250VAC 72VDC