GMB631PC32
Manufacturer
Carlo Gavazzi
VIGOR # :
Description
CIR BRK THERM-M 32A 240VAC/60VDC
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
GMB631PC32 PDF
Type Description
Series:GMB63
Package:Box
Part Status:Active
Mounting Type:DIN Rail
Breaker Type:Thermal Magnetic
Current Rating (Amps):32A
Voltage Rating - AC:240 V
Voltage Rating - DC:60 V