R11-2-15.0A-R01IV-V
Manufacturer
Sensata Technologies – Airpax
VIGOR # :
Description
CIR BRKR MAG-HYDR
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
R11-2-15.0A-R01IV-V PDF
Type Description
Series:SNAPAK®
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Panel Mount
Breaker Type:Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):15A
Voltage Rating - AC:250 V
Voltage Rating - DC:65 V
Actuator Type:Rocker
Number of Poles:1
Illumination:None
Illumination Voltage (Nominal):-
Approval Agency:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CIR BRKR THRM 3A 240VAC 60VDC
CIR BRKR THRM 20A 240VAC 60VDC
2D4UL
2D4UL
CIR BRKR THRM-MAG 4A LEVER
R11-2-15.0A-R01IV-V
R11-2-15.0A-R01IV-V
CIR BRKR MAG-HYDR
AL-08-40-6-C
AL-08-40-6-C
CBL TIE LOCKING BLUE 40LBS 8.88"
D4C0223-3
D4C0223-3
2.00 - 2.30 GHZ CIRCULATOR