GMB63H3PC13
Description
CIR BRKR THERM-MAG 13A 480/277V
DataSheet
GMB63H3PC13 PDF
Breaker Type:Thermal Magnetic
Current Rating (Amps):13A
Voltage Rating - AC:480 V
Voltage Rating - DC:-
Actuator Type:Lever
Number of Poles:3
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
143050
HIGH AMP CB-TYPE III MANUAL, 50A