GMB63H3PC16
Description
CIR BRKR THERM-MAG 16A 480/277V
DataSheet
GMB63H3PC16 PDF
Breaker Type:Thermal Magnetic
Current Rating (Amps):16A
Voltage Rating - AC:480 V
Voltage Rating - DC:-
Actuator Type:Lever
Number of Poles:3
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
4230-T130-K0CE-10A
4230-T130-K0CE-10A
CIR BRKR THERM 10A 480VAC/125VDC
CIR BRKR THRM MAG 15A 360 VDC
CIR BRKR MAG-HYDR 40A 480VAC