1658-G41-02-P10-055800-10A
Manufacturer
E-T-A
VIGOR # :
Description
CIR BRKR THRM 10A 240VAC 28VDC
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
1658-G41-02-P10-055800-10A PDF
Type Description
Series:1658
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Panel Mount
Breaker Type:Thermal
Current Rating (Amps):10A
Voltage Rating - AC:240 V
Voltage Rating - DC:28 V