W28-XQ1A-10
Manufacturer
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
VIGOR # :
Description
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 32VDC
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
W28-XQ1A-10 PDF
Type Description
Series:W28
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Panel Mount
Breaker Type:Thermal
Current Rating (Amps):10A
Voltage Rating - AC:250 V
Voltage Rating - DC:32 V