MOCB2-PL-40A
Description
FUSE FOOTPRINT CB-TYPE II , 40A
DataSheet
MOCB2-PL-40A PDF
Type Description
Series:MOCB2-PL
Breaker Type:-
Current Rating (Amps):40A
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:12 V
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CIR BRKR THRM MAG 10A 360 VDC
1180-01-2A
1180-01-2A
CIR BRKR THRM 2A 250VAC 72VDC
CIR BRKR 16A 277VAC 80VDC
MOCB2-PL-40A
MOCB2-PL-40A
AQ147M4R7BAJBE
AQ147M4R7BAJBE
CAP CER 4.7PF 500V 1111