4230-T110-K0CU-25A
Manufacturer
E-T-A
VIGOR # :
Description
CIR BRK THERM-M 25A 277VAC/60VDC
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
4230-T110-K0CU-25A PDF
Type Description
Series:4230-T
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:DIN Rail
Breaker Type:Thermal Magnetic
Current Rating (Amps):25A
Voltage Rating - AC:277 V
Voltage Rating - DC:60 V