8340-T110-K1M1-ALH126-15A
Manufacturer
E-T-A
VIGOR # :
Description
CIR BRK MAG-HYD 15A 240VAC/80VDC
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
8340-T110-K1M1-ALH126-15A PDF
Type Description
Series:8340-T
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:DIN Rail
Breaker Type:Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):15A
Voltage Rating - AC:240 V
Voltage Rating - DC:80 V