ESX10-TC-124-DC12V-6A-E
Manufacturer
E-T-A
VIGOR # :
Description
CIR BRKR SOLID STATE 6A 12VDC
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
ESX10-TC-124-DC12V-6A-E PDF
Type Description
Series:ESX10-T
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:DIN Rail
Breaker Type:Solid State
Current Rating (Amps):6A
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:12 V